Srpski boks na prekretnici

23. 12. 2010. 10:00

Председник БСС Велизар Ђерић

Kraj je godine i vreme je za svođenje računa. U Bokserskom savezu Srbije pred današnju Skupštinu, ne kriju zadovoljstvo ostvarenim rezultatima i godinu i po dana pred Olimpijske igre u Londonu, tvrde da je srpski boks  na putu potpunog oporavka. Uz dosta napora i uz pomoć države angažovan je strani stručljak sa Kube, posle tri godine pauze ponovo je oživeo ligaški sistem takmičenja, mladi Milutin Stanković se takmiči u svetskoj Ligi, kao član kazahstanskog prvaka Astane…

– Imamo puno razloga za zadovoljstvo, kaže pred današnju Skupštinu predsednik BSS Velizar Đerić. Mogu slobodno da kažem da smo sve zadatke koje smo postavili na početku sezone na veliku radost ispunili u celosti. Kubanac Matoš je angažovan sa ciljem da ujedini struku i da je edukuje.

Prvi čovek srpskog boksa sa ponosom kaže da su svi raniji dugovi vraćeni, da Savez ima ogromnu podršku Ministarstva sporta i Olimpijskog komiteta.

– Sledeća godina je svakako godina prekretnice ne samo za boks već i srpski sport uopšte. To je godina u kojoj treba uzeti dobar zalet za London. Verujem da dolaze bolji dani za sve borilačke sportove, kaže predsednik BSS.

Dve mlade srpske bokserke Sanja Glušac iz Zrenjanina i Marija Pavlov iz Šajkaša su na nedavno održanom prvenstvu Evrope ostvarile izvanredan uspeh osvajanjem dva srebrna odličja. Taj rezultat nije promakao ni ljudima iz ministarstva sporta pa će kako saznajemo poseban akcenat u 2011. godini biti na razvoj ženskog boksa, jer postoji ozbiljna šansa da upravi te dve devojke budu učesnice igara u Londonu.

– Ženski boks će u narednoj godini biti rame uz rame sa muškim, kaže Đerić. Ostvarenim uspehom na prvenstvu Evrope naše mlade dame su potvrdile da na njih možemo ozbiljno da računamo.

Inače, nakon današnje Skupštine Bokserski savez Srbije će organizovati novogodišnji koktel.

D. Todorović