"Montevideo" u "Šumatovcu"
Сцена са снимања филма Фото Танјуг
„Bronzana” fudbalska reprezentacija sa Svetskog prvenstva u Urugvaju okupila se u restoranu „Šumatovac”. Naizgled čudna vest, ako se zna da je pomenuti šampionat, na kojem je tim Jugoslavije osvojio treće mesto, održan 1930. godine kada kafana pored zgrade „Politike” nije bila ni u planu.
Da ne spominjemo koliko bi dugovečni morali da budu ondašnji majstori krpenjače kako bi osam decenija kasnije upriličili slavlje...
Ljubitelji „sedme umetnosti” naslutiće da je reč o glumcima filma „Montevideo, bog te video” i – biće u pravu. Ne samo protagonisti, već i najveći deo ekipe ovog ostvarenja, predvođen autorom Draganom Bjelogrlićem, zaseo je juče za stolove popularne „Šume”. Povode za proslavu naveo je potpisnik filma.
– Dobili smo Oskara popularnosti za najbolji film u minuloj godini, a slavimo i pet nagrada srpske sekcije Međunarodne federacije filmskih kritičara „FIPRESCI”. Večeras očekujemo trista hiljaditog bioskopskog gledaoca – objasnio je Bjelogrlić.
Ekipa ostvarenja snimljenog po motivima knjige Vladimira Stankovića ukrstila je ubrzo čaše. Veselili su se, pričali o svemu i svačemu, a Bjelogrlić je odao da će, posle „osvajanja” Srbije, „Montevideo” krenuti da krči sebi put i pred međunarodnom publikom.
Za početak, biće emitovan u Sarajevu, Skoplju i Ljubljani, ali naš poznati glumac nada se da će njegov režiserski debi imati prođu i širom Evrope.