Bekstvo od estrade
Сергеј Ћетковић Фото Д. Козомора
Popularni pevač Sergej Ćetković, koji je prošle godine objavio album "Kad ti zatreba", održaće tri velika koncerta u Beogradu. Ćetkovićevi nastupi u "Sava centru" u nedelju i ponedeljak uveče rasprodati su još pre nekoliko dana. Na pitanje da li je očekivao toliko interesovanje publike i da li mu to imponuje, Ćetković kaže:
– Nisam iznenađen jer znam da imam publiku još od prvog albuma. Zahvaljujući poslednjem CD-u broj obožavalaca se povećao i desilo se da sam posle šest godina napravio veliki pomak u svojoj karijeri.
Zbog velikog interesovanja Beograđana zakazan je i treći koncert u "Sava centru" 31. oktobra.
– Karte za prvi koncert prodate su za pet dana, a za drugi za samo tri dana, pa će zato i biti trećeg koncerta. Meni je drago da imam kome da pevam. Jedva čekam da ugostim Beograđane u "Sava centru" iako sam ja, na neki način, gost u Beogradu.
Pored tri koncerta u Beogradu, Sergej Ćetković će narednih dana nastupati i u Nišu, Novom Sadu, dok je za 11. novembar predviđen koncert u Čačku.
– Mogli smo da radimo i više koncerata, ali smo želeli da nastupamo u odgovarajućim prostorima, da se ljudi osećaju lepo i da imaju kompletan ugođaj. Odavno nismo radili ozbiljniju pripremu koncerata. Izabrali smo najbolje numere sa tri albuma, imaćemo najbolju tehniku, biće 15 muzičara na sceni. Ovo su za mene zaista veliki koncerti i trudiću se da ljudi koji su kupili karte ne odu kući razočarani.
Sergej Ćetković je iz Podgorice, a u Beograd se preselio pre više od godinu dana. Na pitanje koliko mu je za razvoj muzičke karijere značio dolazak u Beograd naš sagovornik priča:
– Uvek sam govorio da je Beograd, što se tiče svih dešavanja a naročito muzičkih, metropola. Da sam bio pametniji mogao sam da dođem ovde još pre šest godina kada je izašao prvi CD. Ovaj grad je bio preveliki zalogaj za mene, jer se ne snalazim dobro u estradnoj gužvi, nisam tip koji voli da je stalno u centru pažnje.
Ćetković smatra da na domaćoj muzičkoj sceni nedostaje dobra pop muzika koja je, po njegovom mišljenju, potpuno zamrla poslednjih desetak godina.
– Drago mi je da sam jedan od onih koji to menjaju nabolje. Čim postoji interesovanje za moje koncerte znači da ljudima nedostaje kvalitetna pop muzika. Moj prioritet je muzika i bitno mi je da svojim ponašanjem i radom ne služim kao loš primer.
Prezadovoljan je što je njegov poslednji CD "Kad ti zatreba" prošao izuzetno dobro u javnosti i kod publike. Rezultat svega toga su, po njegovom mišljenju, rasprodati koncerti u "Sava centru".
– Za mene je to stvarno veliki uspeh i nešto najveće što sam uradio u dosadašnjoj karijeri. Radićemo turneju po Bosni, Makedoniji, a trebalo bi da snimim pesmu "Pogled u tami" na ruskom jeziku. Jedva čekam da počnem da radim sledeći album koji će izaći sledeće godine – kaže Sergej Ćetković i na kraju otkriva da će se jedan od koncerata u "Sava centru" snimati i da će biti objavljen na DVD-ju oko Nove godine.