Nadal je najjači na šljaci, ali...
Непосредан у свом граду: Новак Ђоковић у једној од јучерашњих акција Фото В. Марковић
Oran i čio posle tri nedelje pauze i radostan što će igrati na omiljenom turniru u Beogradu, Novak Đoković je najavio odličnu zabavu na „Srbija openu”. Naravno, rezultat nije u drugom planu, drugi teniser sveta ima nameru da nastavi tamo gde je stao, da broji od 24...
– Ne razmišljam o rekordima, to nije prioritet, iako sam srećan zbog niza pobeda. Moja ambicija je da ove sezone osvojim još jedan „gren-slem” turnir i da budem kandidat za prvo mesto. Gledao sam neke mečeve u Mote Karlu i jasno je da je Nadal i dalje superioran na šljaci, međutim, sada imam više vere u sebe i mogu da pobedim bilo koga. Ranije nisam mogao da izdržim psihološki protiv Nadala i Federera. Sada imam stabilnost i odličan tim oko sebe – rekao je Novak Đoković u razgovoru s novinarima.
Jedna kockica u mozaiku uspeha bila je i angažovanje stručnjaka za ishranu, a saradnja sa doktorom Četojevićem pokazala se kao pun pogodak.
– Imao sam u prošlosti dosta problema sa alergijom, a uzrok je bio gluten kog ima u hlebu i svim vrstama testa. Sada je to iza mene. Regulisao sam ishranu, polako se oslobađam starih navika. Oslabio sam, ali dobio na brzini i popravio kretanje – zadovoljan je Đoković.
Posebno ga raduje što će provesti nekoliko nezaboravnih dana sa drugarima s kojima je osvojio Dejvis kup. Zabave će biti na pretek, njihovih čuvenih doskočica i skečeva. Ako na terenu sve bude išlo po „kosturu” turnira, u finalu bi Đoković trebalo da se sastane s Viktorom Troickim, drugim nosiocem, koji već ima jednu „pobedu” i to onu u 140. fudbalskom derbiju.
– Čestitao sam Viktoru pobedu Partizana, doduše, teškog srca. Oni su trenutno bolji, ali još se nadam da možemo da osvojimo titulu – tešio se zvezdaš Đoković.
M. S.