Kravice stigle u grad
Потпис: Акција осликавања фигура у „Сохо” четврти Фото „Имлек”
Izložba figura krava u prirodnoj veličini predstavljena je u umetničkoj četvrti „Soho” u Luci Beograd. Posle Londona, Pariza, Njujorka i drugih svetskih metropola ovaj projekat pod nazivom „Kravice u gradu” zaživeo je i u našoj prestonici, pod pokroviteljstvom kompanije „Imlek”. Na svečanom otvaranju ove postavke koju čini 33 figure gosti su imali zadatak da oslikaju kravice. Posla su se prihvatila deca iz Prihvatilišta u Zvečanskoj ulici i mališani iz hora „Čarolija”. Oni su akrilnim bojama koristeći konac, papir, šljokice i perlice „obukli” životinje po diktatu svoje mašte. Program je vodio pevač Inspektor Blaža, a u akciju su se uključile poznate ličnosti iz sveta muzike, kulture, umetnosti i sporta, a među njima – Valja Grbić, Momčilo Bajagić Bajaga, Marija Šerifović, Ivan Ivanović, Mirjana Bobić-Mojsilović, Jelena Blečić, Slavomir Stojanović, Danijel Pavlović, članovi organizacije „Naša Srbija”, Luna Lu, Sevdah Bejbi, kao i mnogobrojni novinari i voditelji. Oslikavanje će trajati dva dana, a do kraja meseca unikatni radovi kravica biće postavljeni na nekoliko mesta u gradu. Planirano je da se potom organizuje aukcija, a prikupljeni novac daruje deci bez roditeljskog staranja.