Pauel i Ričardsova atletičari godine
Сања Ричардс
MONTE KARLO – Jamajčanin Asafa Pauel i Amerikanka Sanja Ričards proglašeni su za najbolje atletičare u ovoj godini u anketi koju tradicionalno organizuje Međunarodna asocijacija atletskih federacija (IAAF).
Njima su priznanja uručena na svečanosti koja je održana u Monte Karlu kojoj je prisustvovalo 600 zvanica. Pored pobedničkih trofeja, pripale su im i novčane nagrade od po 100.000 dolara.
Pauel je ove godine dva puta izjednačavao sopstveni svetski rekord na 100 metatra koji iznosi 9,77 sekundi. Čak 12 puta ove sezone je trčao ispod deset sekundi, a ostvario je niz od 22 uzastopne pobede. Pobednička serija prekinuta mu je u septembru na mitingu u Jokohami, kada je bio diskvalifikovan zbog pogrešnog starta.
Ričardsova je dominirala na 400 metara, a uspela je da obori američki rekord, koji je u toj disciplini od Olimpijskih igara u Los Anđelesu 1984. godine držala Valeri Brisko. U ovoj sezoni ostvarila je 15 uzastopnih pobeda.
(Tanjug)