Mađarska uvela „hamburger taksu"

15. 07. 2011. 10:08

Пазите шта једете! (фото sxc.hu)

BUDIMPEŠTA - U Mađarskoj je uvedena „hamburger taksa” koja će omogućiti finansiranje reklamnih kampanja vezanih za prehrambenu higijenu, objavio je francuski dnevnik „Figaro”.

Na taj način je započeta ofanziva protiv nepravilne ishrane i „najezde” gojaznosti, problemom 18 odsto stanovništva, a koja bi istovremeno trebalo da omogući punjenje državne kase.

Uvedena taksa se, međutim, ne odnosi na hamburgere, već će se od septembra odnositi na slane i slatke biskvite, gazirane napitke sa visokim sadržajem šećera i gotove kolače.