Uskoro bez narandžastih dresova

29. 11. 2006. 22:41

Na "Marakani" je juče održan najavljeni sastanak rukovodstva i navijača Crvene zvezde. Obe strane predstavljale su tzv. "prve ekipe". Delegaciju FK Crvena zvezda činili su: predsednik Dragan Stojković, sportski menadžer Stevan Stojanović i tehnički koordinator Goran Vasilijević, a najistaknutije "delije" sa "severa" su bili predstavnici navijača.

Svako je izneo svoje stavove, utiske i viđenja onoga što je urađeno od promene klupskog rukovodstva početkom jula prošle godine. Kako "Politika" saznaje, prihvaćen je jedan od ključnih zahteva navijača i "crveno-beli" uskoro više neće koristiti narandžaste dresove. Navijači su izneli i zamerke zbog nedavnog srdačnog susreta predstavnika kluba sa predsednikom Opštine Novi Pazar Sulejmanom Ugljaninom, a posebno ih je zabolelo kratkotrajno zadržavanje ekipe na Kosovu i Metohiji, ukupno svega četiri sata, prilikom odigravanja utakmice Kupa Srbije u Zubinom Potoku.

Sve je proteklo u veoma dobroj atmosferi. Poput navijača, i mi smo sa naše strane izneli svoja stanovišta i smatram da je sve, na obostrano zadovoljstvo, bilo veoma pozitivno rekao je Dragan Stojković.

Glavni čovek fudbalske Zvezde istakao je da će ovakvi sastanci ubuduće postati praksa našeg najtrofejnijeg kluba.

Svesni smo značaja navijača za Crvenu zvezdu. Podrška koju su u prvom delu sezone pružili timu je ogromna i na tome smo im zahvalni. Na današnjem sastanku smo se složili da je saradnja između kluba i navijača neophodna i da su ovakvi susreti od obostrane koristi zaključio je Stojković.