Koban drugi dan u vojsci

08. 12. 2006. 19:35

Regrut Dalibor Medić (23) preminuo je prekjuče na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu, gde je bio smešten posle povređivanja u stacionaru garnizonske ambulante u Somboru, saopštilo je Ministarstvo odbrane. Preminuli regrut je u garnizonsku ambulantu smešten dan pošto se javio na odsluženje vojnog roka.

Naime, Medić se na odsluženje vojnog roka javio u jedinicu u Somboru 2. decembra ove godine oko 21 čas, posle čega je obavljen pregled i pregledana njegova medicinska dokumentacija. Lekar i psiholog iz komisije za prijem i obradu regruta odlučili su da Medića upute na ponovnu ocenu sposobnosti 4. decembra u Vojnomedicinski centar. Sutradan, 3 decembra ujutru, mladić je u spavaonici pao i onesvestio se pokazujući simptome epileptičnog napada.

"Posle intervencije medicinskog osoblja na licu mesta, regrut je smešten u garnizonsku ambulantu na aerodromu Sombor. U toku dana Medić se u ambulanti ponovo onesvestio, pao i udario u radijator. Tom prilikom zadobio je prelom nosnih kostiju posle čega je u svesnom stanju prebačen u somborsku bolnicu, a zatim na VMA gde je izvršena hirurška intervencija", navedeno je u ovom saopštenju.

Zdravstveno stanje mladića naglo se pogoršalo u noći između 5. i 6. decembra ove godine, kada je pao u komu i preminuo posle bezuspešne reanimacije.

Istražni sudija Okružnog suda u Beogradu naredio je obdukciju tela preminulog vojnog regruta i kompletnu istragu ovog tragičnog događaja.

Dalibor Medić rođen je u Zadru, a živeo je u selu Trnova kod Čačka.