„Skakavci" 100, „Švabica" 50. put

27. 12. 2011. 09:23

Фото З. Анастасијевић

U Jugoslovenskom dramskom pozorištu za jedno veče su obeležena dva jubileja. Na velikoj sceni „Ljuba Tadić” predstava „Skakavci” izvedena je 100. put (na slici).  Komad je napisala Biljana Srbljanović, a režiju je uradio Dejan Mijač. U velikom ansamblu igraju Isidora Minić, Boris Isaković, Aleksandra Janković, Svetozar Cvetković, Maša Dakić, Suzana Lukić, Jasmina Avramović, Voja Brajović, Miodrag Radovanović, Nikola Simić i Renata Ulmanski.

„Švabica” je doživela 50. izvođenje na sceni „Bojan Stupica”. U ovoj višestruko nagrađivanoj predstavi nastaloj po priči Laze Lazarevića uloge su dobili Radovan Vujović, Marija Vicković, Bojana Maljević, Milena Vasić, Nebojša Milovanović i Bojan Lazarov. Režiju potpisuje Ana Đorđević.