Veče „stend ap" komedije

20. 02. 2012. 09:00

Фото Р. Крстинић

„Deca su naše najveće blago, ali neka su naporna, neka druga su posebno naporna, a to su moja deca”, reči su kojima je glumac i „stend ap” komičar Ivan Tomić otvorio svoj nastup u „Blou ap baru”. U ovom lokalu u Bulevaru despota Stefana tako je nastavljena „Nedelja borbe protiv smorodmora”, na kojoj se promoviše ovaj, u Americi posebno popularan komičarski žanr. Pre nego što je na binu izašla „zvezda večeri” – Oliver Sotra iz Londona – publiku su, osim Tomića, animirali još Nikola Jovanović i Nemanja Dimitrijević. Njih dvojica nastupili su kao „open majkeri”, što znači da su se naknadno prijavili na listu učesnika kao neafirmisani komičari. Kako kažu u organizaciji „Standup.rs” koja je i upriličila „Nedelju borbe protiv smorodmora”, u zavisnosti od toga kakav odjek dobiju od publike, „open majkeri” mogu da (ne) očekuju da i ubuduće nastupaju. Sudeći po ovacijama koje su upućene Jovanoviću i Dimitrijeviću, ne treba da čudi ako se njih dvojica priključe i u budućim večerima „stend ap” komedije u „Blou ap baru”.

D. B.