Tipsarević bez trofeja, ali pun samopouzdanja čeka Pariz

20. 05. 2012. 18:44

Рим ипак плодоносан: Типсаревић и Кубот са утешним трофејима (Фото М. Рашић)

Od izveštača „Žurnala”

Rim – Nije uspeo da podigne trofej u Rimu, ali Janko Tipsarević je uspeo da skupi energiju i vrati osmeh na lice posle lošeg početka u singlu.

U dublu sa Poljakom Lukašom Kubotom, srpski as je poražen od Španaca Granoljersa i M. Lopesa sa 6:3, 6:2.

Tipsa nije krio razočarenje, emocije ipak ne mogu da nestanu, ali ni on sam nije očekivao da će dogurati ovako daleko, pogotovo savladati tako jake i moćne timove kao braću Brajen.

- Nismo se najbolje snašli a i teren je potpuno drugačiji – osvrnuo se Janko na činjenicu da je finale igrano po lošem vremenu.- Uslovi su na njihovu ruku, padala je kiša, ali je jedno sigurno, bili su bolji u finalu.

Janko je istakao da će mu nekoliko sjajnih mečeva u dublu mnogo pomoći da što bolje zaigra na Rolan Garosu.

- Ako dobro riterniramo u dublu protiv timova kao što su braća Brajen, pomoćiće mi da riterniram i u singlu gde imam ceo teren pored sobom. Takođe, zadovoljan sam kako sam servirao ove nedelje tako da mi dobijeni mečevi pomažu za samopouzdanje pred odlazak u Pariz – istakao je osmi teniser sveta u singlu.

Janko neće imati vremena da ostane u Rimu ili da ode u Beograd, budući da igra u Diseldorfu na Svetskom kupu. U Nemačku su već doputovali Viktor Troicki i Nenad Zimonjić.

- Što se tiče dublova u Diseldorfu dobra stvar je što možemo da miksujemo, nekad će da igra Viktor a nekad i ja – istakao je Janko. - Jedno je sigurno, mnogo sam umoran jer sam imao dosta mečeva i u singlu i u dublu protekle tri nedelje. I Svetski kup će biti jaka priprema za Garos.

Bez pravog odmora posle napornih nedelja i menjanja podloge, Janko će morati da skupi snagu pred drugi gren slem godine na koji dolazi kao teniser iz top deset, osmi nosilac.

- U hodu ću se osvežiti, neću imati nekoliko dana odmora. Ma, meni je uvek srce puno kada igram sa reprezentacijom – razočarano ali ipak kroz osmeh istakao je Tipsarević.