Spektakularna pljačka kazina
Novi Sad – Juče rano ujutru, oko 5.30 časova, na spektakularan način opljačkan je kazino "Laki lajn" u Ulici Danila Kiša, u samom centru Novog Sada.
Trojica naoružanih pljačkaša, sa kapuljačama preko glave, upala su u kazino kada su procenili da im ne preti veća opasnost, jer su se posetioci razišli, a unutra je ostalo nekoliko zaposlenih i tek jedan klijent.
"Pare ili život, ne mrdaj!", prodrao se jedan od kriminalaca, uperivši pištolj u prisutne. Prvi je "obradio" radnika kazina koga je naterao da mu iz džepova preda sve što ima i oduzeo mu 20.000 dinara i mobilni telefon. Drugi razbojnik bio je očito zadužen za premetačinu kazina pa je tom prilikom našao tašnu sa 200.000 dinara. Treći je u međuvremenu od jedinog preostalog posetioca oduzeo 1.000 evra.
Policija je brzo reagovala, ali su razbojnici još brže napustili deo grada gde se nalazi kazino, rekao nam je portparol Policijske uprave u Novom Sadu Stevan Krstić. On veruje da su oni dobro poznavali teren oko kazina i da su verovatno tokom noći strpljivo čekali svanuće, kada više nema posetilaca, a i pažnja zaposlenih obično popusti.
Ovo je druga pljačka kazina poslednjih meseci u Novom Sadu. Pre ove, na meti je bio kazino "Gaja". Tada se razbojnik, koji je takođe bio maskiran i sa oružjem u ruci, dokopao znatno manjeg plena i ubrzo je bio identifikovan.