Antelju produžen pritvor

15. 02. 2007. 19:12

Vlasniku GP "Gemaks" Đorđu Antelju produžen je pritvor do tri meseca, izjavila je juče Maja Kovačević-Tomić portparol ovog suda. On je uhapšen 10. januara ove godine, u okviru istrage oko malverzacija vezanih za građevinsko preduzeće "Rad", zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj i pribavio imovinsku korist u vrednosti više od sedam miliona evra.

U kompaniji "Gemaks" smatraju da je odluka o produženju pritvora "skandalozna".

– Postoje neoborivi dokazi da su netačne tvrdnje po kojima je Antelj bez saglasnosti Odbora poverilaca preduzeća "Rad" u stečaju dogovorio nezakonitu kupovinu zemljišta ovog preduzeća. Zabrinuti smo za njegovo zdravlje. On ima 67 godina, a trenutno se nalazi u hladnoj ćeliji bez grejanja. Njegovo zdravstveno stanje je loše i svakim danom se pogoršava – navedeno je u saopštenju ove kompanije.