Stanković: Nerealno i nepravedno
Дејан Станковић
U najkraćem: svaka čast Španiji, bilo je to lepo finale, ali je završeno nerealnim i nepravednim rezultatom...
Nebitno je da li sam pristrasan ili ne, ali Italija je do 60. minuta, do trenutka dok nije ostala sa igračem manje iz potpuno nesrećnih razloga, bila ravnopravna. Iza „azura” je fenomenalno prvenstvo Evrope. Iako je na poluvremenu bilo 2:0 za Špance Italijani su bili potpuno ravnopravan rival.
Španija nije uspela u prvom poluvremenu da dođe do svoje igre. Ipak, iz dve šanse je postigla dva gola i došla do ubedljivog vođstva. Tako kvalitetna ekipa, jednostavno, ne može da ispusti lepu rezultatsku prednost. Na kraju, rezultat se pamti, a ja bih još jednom rekao da je ovaj konačni – nepravedan...
Dve najbolje ekipe su igrale u finalu prvenstva Evrope u Poljskoj i Ukrajini. Opravdano su se našle u završnom meču, izdanjima iz prethodnih susreta su to u potpunosti zaslužile. Nemojte da mi zamerite na nešto kraćem komentaru. Mnogo emocija sam uložio u ovaj duel, prosto nisam mogao da verujem da nešto ovako može da se dogodi.
Na kraju – Španiji kapa dole. Rekao sam više puta da su svakako selekcija koja može da trijumfuje. To su i dokazali. Španija je bila reprezentacija za konačnu pobedu, zasluženo je osvojila prvenstvo Evrope i lagano ušla u istoriju kao jedini tim koji je odbranio naslov kontinentalnog šampiona i u međuvremenu osvojio svetsku krunu. Svaka čast, čestitam!