Preminuo glumac iz serije „Džefersonovi"

25. 07. 2012. 10:18

EL PASO – Glumac Šerman Hemsli, poznat po ulozi Džordža Džefersona u TV seriji „The Jeffersons” preminuo je u 74. godini, prenose agencije.

Policija u El Pasu pronašla je Hemslijevo telo u lokalnom domu gde je živeo godinama. Tačan uzrok smrti se za sada ne zna, ali je policija isključila mogućnost krivičnog dela.

Serija „Džefersonovi” , koja se emitovala od 1975. do 1985. godine, bila je jedna od najuspešnijih komedija na televiziji, što je naročit uspeh ako se ima u vidu da su većina glumaca bili crnci.

Serija je poznata i po svojoj glavnoj temi „Movin' On Up” i bavila se na duhovit način životom dobrostojeće porodice Džeferson koja se u Njujorku suočava sa brojnim tada gorućim pitanjima, uključujući i rasizam.