Džezere nije uplašila oluja
30. 07. 2012. 09:15
(Фото Општина Сурчин)
„Olujni ponedeljak” je naziv jednog starog džez standarda. Zbog nevremena koje je sinoć zadesilo Beograd, zamalo da se u Bojčinskoj šumi ne začuju brojni džez klasici, i to u izvođenju legendi naše scene – Nade Pavlović, Beti Đorđević i Miše Blama, praćenih još trojicom muzičara. Na sreću publike, kiša je prestala malo pred čas za koji je nastup bio zakazan, tako da se koncert, posle malog kašnjenja kako bi se održala tonska proba i zvuk upeglao do savršenstva, ipak mogao održati. Osim standarda, na repertoaru su bile i čuvene muzičke teme srpskih autora.