Ponovo daleko od Zvezde
Боље му на средини терена: Лазетића заустављају играчи Хајдука (Фото Ж. Јовановић)
U odelu fudbalskih kritičara, posebno onih koji su okrenuti ka igri Partizana, naći će se posle prekjučerašnjeg poraza sa Hajdukom, mnogo onih koji će kao strelci označiti Đukića i njegov tim kao glavnu metu. Ti fudbalski kritičari koji se uglavnom pojavljuju kada ekipi ne ide dobro izraziće se u najvulgarnijoj formi što znači u najnižem podnošljivom fudbalskom stavu.
Partizan se opasno mučio protiv Smedereva i Zete, da bi neke stvari došle na videlo prekjuče. Hajduk je naplatio sve dugove i još jednom pokazao da je veoma neugodan rival "crno-belima". Miroslav Đukić je mnoge iznenadio svojom izjavom da je veoma zadovoljan igrom svojih izabranika bez obzira na činjenicu što je Partizan ostao kratkih rukava protiv tima koji je u subotu demonstrirao izvanrednu igru u napadu. Morao bi Miroslav Đukić da zna da kada je njegov tim domaćin da je tada potrebno igrati sa dvojicom napadača, a ne sa jednim kao što to obično Partizan igra u drugom delu sezone. Morao bi takođe mladi fudbalski stručnjak da ima na umu da je Stevan Jovetić daleko opasniji kada je pred golom protivnika nego kada je na polovini terena. Jednom rečju on i borbeni Žarko Lazetić morali bi pod hitno da zamene mesta.
Očekivalo se od Partizanovih fudbalera da nastave nisku uspeha, da održe ravnotežu – bodovnu, sa Crvenom zvezdom i da predstojeću pauzu iskoriste za novo tempiranje forme jer će se u "trećem delu" šampionata voditi još žešća bitka za prvaka.
Ima u odbrani Miroslav Đukić oštroumnog Mihajlova koji, ume genijalno da pošalje lopte koje grade igru ne samo igračima sredine terena, nego i najisturenijim napadačima, ima mlade fudbalere pred kojima je lepa fudbalska budućnost, ali šta to vredi kada je Partizan gotovo sam sebe pobedio u subotu.
Miroslav Đukić nas još nije uverio šta hoće. Ako su neki pomislili da će sve ići kao od šale grdno su se prevarili. Nailazio je i nailaziće Partizan u budućnosti na još veće prepreke. Zato je dobro da mladi igrači koji neosporno imaju veliki talenat u predstojećoj pauzi zbog obaveza nacionalnog tima dobro ohlade glave, posebno Milan Smiljanić, koji bespotrebno ulazi "u vatru", i kada je to najmanje potrebno, jer time stvara ružnu sliku o sebi i svom klubu, iako je u dubini duše sasvim druga ličnost, pa zbog toga valja čekivati da će klupski psiholog u narednih desetak dana itekako imati puno posla.
Navijači su koloritom boja, sjajnim navijanjem, podržali svoj tim još jednom, ali su nezadovoljni napustili Humsku. Po starom običaju tražili su i ostavku pojedinih ljudi u upravi za koje smatraju da štete imidžu Partizana. Predsednik Popović koji će ovih dana službeno biti odsutan imaće štošta idućeg ponedeljka svojim najbližim saradnicima da kaže. Partizanu je sada potrebna puna ozbiljnost, mobilizacija, ukoliko se želi ozbiljna borba za titulu. U suprotnom od titule i trofeja nema ništa...