Ostvarljiv san

13. 06. 2007. 17:56

Veoma sam počastvovana ocenom gospodina Zorana Avramovića da moj tekst pogađa "najdublje kolektivno-moralne i nacionalno-državne" interese moga naroda. To mi je, da priznam, bio nedostižan, ali očigledno ostvarljiv san. Imam, doduše, još jedan san – da se patriotizam u Srbiji prestane meriti sposobnošću guranja sopstvenih grehova pod tepih. I još nešto – kada gospodin Avramović izjednačava moju kritiku partijskih vođa sa kritikom (i ruženjem) celog naroda, veoma je blizu one čuvene rečenice... jedan narod, jedan vođa... a sigurna sam da nije ni pomislio na tako nešto.

S poštovanjem,