"Skyfall" zaradio milijardu dolara

31. 12. 2012. 12:34

Данијел Крејг (Фото Ројтерс)

LONDON - Ostvarenje „Skyfall” postalo je prvi film o tajnom agentu Džejmsu Bondu koji je u svetu zaradio milijardu dolara.

Film o agentu 007, 23. po redu, sa Danijelom Krejgom u glavnoj ulozi, prikazan je na 50. godišnjicu premijere prvog filma o Bondu i tokom božićnih praznika prešao je „granicu” od jedne milijarde dolara.

"Skyfall” je u SAD zaradio 289.600.000 dolara a u svetu 710.600.000 dolara i tako postao prvi film o Bondu koji je zaradio toliko novca u svojoj pola veka dugoj istoriji. Očekuje se da će film, koji je režirao oskarovac Sem Mendez, zaraditi još više budući da početkom 2013. počinje da se prikazuje u Kini.

Dosadašnji rekord, kada je reč o zaradi, držao je film „Kazino Rojal” koji je 2006. zaradio 596.365.000 dolara i u kome se u ulozi Džejmsa Bonda prvi put pojavio plavokosi Danijel Krejg.

Ako se uzme u obzir inflacija onda je „Operacija Grom” finansijski najuspešniji film o agentu 007 ikada. FIlm je 1965. zaradio 141.200.000 dolara što bi danas bilo 1.014.941.117 dolara, navode britanski mediji.