Ana Ivanović junak protiv Australije
Ana Ivanović i Novak Đoković doveli su tim Srbije na korak do finala Hopman kupa u Pertu. Posle uvodne pobede nad Italijom 2:1, kada smo izbubili samo meč mešovitih parova, naša najbolja teniserka je bila pravi junak protiv Australije, savladane istim rezultatom. Naime, Đoković je izgubio od Bernarda Tomića 6:4, 6:4, a i u pobedi našeg para bio je u senci Ivanovićeve, koja je prethodno savladala Ešli Barti 6:2, 6:3. U igri parova, dok je Đoković delovao umorno i odsutno, kao i Tomić, terenom su dominirale dve teniserke. Omalena šesnaestogodišnja Ešli Barti pokazala se kao veliki borac i oduševila domaće navijače, a Ana Ivanović je blistala i odlučivala poene, posebno na mreži i u odlučujućem trećem setu, igranom do 10 osvojenih poena. Prethodno je naš par poveo sa 6:4 u prvom setu i u drugom propustio dve meč lopte, pa izgubio u taj-brejku: 7:6 (10:8). Posle mnogo preokreta u trećem i Australija je ispustila svoje meč-lopte, a naš par se trgao i konačno stigao do željenih bodova sigurnom završnicom: 10:6.
– Ovo je bio Anin dan, pokazala je kakav je sjajajn igrač – rekao je Đoković posle meča.
Sutra pre podne Srbija igra treći, završni meč u grupi, protiv Nemačke (Tomi Has i Tatjana Malek). Pobeda osigurava prvo mesto u grupi i ulazak u finale, najverovatnije protiv SAD (Džon Izner i Venus Vilijams).
U prvom meču, sa Italijom, Đoković je savladao Andreasa Sepija 6:3, 6:4, uprkos zamora od odbrane pehara u Abu Dabiju, svega dan i po ranije. Za taj meč je vezan i neobičan incident. Navijači su mu nenamerno povredili nogu, u želji da dobiju autogram, zbog čega je Đoković otkazao konferenciju za medije.
Ivanovićeva je delovala moćno i protiv Frančeske Skjavone: 6:0, 6:4. Poraz u igri parova 7:6, 6:4, nije mogao da izmeni ishod uvodnog meča, kao ni najjači dosadašnji utisak iz Perta, da Ana Ivanović i na visokoj temperaturi do 39 stepeni deluje veoma raspoloženo za prvi grend-slem sezone, Otvoreno prvenstvo Australije, u Melburnu.
M. K.
Tipsarević siguran u Čenaju
Na turniru u indijskom Čenaju, gde je prošle godine stigao do finala, Janko Tipsarević je počeo vrlo sigurno. U prvom kolu je kao prvi nosilac bio slobodan, a u drugom mu je Francuz Rože-Vaselin uzeo samo pet gemova: 6:2, 6:3. U četvrtfinalu igra sa Japancem Soedom koga je prošle godine savladao u polufinalu 6:1, 6:4.
Filip Krajinović je u kvalifikacijama savladao Janga i Ravata, ali ga je zaustavio Belgijanac Bemelmans
Bojana Jovanovski osvaja poene u Kini
Sa dve ubedljive pobede u Šenženu, Bojana Jovanovski nastavlja sa osvajanjem poena za prodor u svetski vrh. Najpre je savladala Rumunku Kadantu sa 6:3, 6:1, a zatim Kineskinju Duan, identičnim rezultatom. U četvrtfinalu ima veoma tešku protivnicu, Kineskinju Na Li.
Jelena Janković je odustala pre prvog zakazanog meča u Kini.
Troicki brzo stao u Dohi
Viktor Troicki nije stigao daleko u Dohi. Dobio je uvodni meč sa Nemcem Fauom 6:3, 3:6, 6:4, a zatim izgubio od Slovaka Lacka: 6:3, 7:5.