Nove ploče i asfalt za Svetogorsku

13. 04. 2007. 23:02

Popločavanje gradskih trotoara traje punom parom, a sledeća ulica koja će dobiti nove "kocke" je Svetogorska i taj posao će početi danas zajedno sa asfaltiranjem kolovoza, saznajemo u Gradskoj direkciji za puteve. Osim toga, u toku je postavljanje ploča na čitavom spletu ulica na području gornjeg Dorćola.

Prema rečima Aleksandra Radojičića, direktora Gradske direkcije za puteve, novi, popločani izgled dobiće i Čika Ljubina ulica, Ulica Ivana Milutinovića, kao i jedna od najlepših gradskih ulica, Krunska.

– Ti radovi se obavljaju sukcesivno, kada se jedna ulica završi, nastavlja se sa sledećom. Doći će na red i Ulica kraljice Natalije (Narodnog fronta) – kaže Radojičić.

Beograđani koji su ispred svojih ulaza dobili nove ploče ponekad se žale na lošu izdržljivost istih. Građani kažu da se događa da po desetak kocaka iskoči iz ležišta, a šteta ne biva otklonjena odmah. Radojičić ističe da u svakom slučaju takozvanog namernog kvara policija, zajedno sa inspekcijom, obično utvrđuje da li postoji krivac koji je dužan da popravi štetu.

– Što se tiče obimnijih radova na infrastrukturi, svako preduzeće, bilo da su u pitanju toplane, vodovod ili bilo koja druga firma, obavezno je da raskopanu ulicu vrati u prvobitno stanje. Što to oni ponekad ne urade, druga je priča – objašnjava Radojičić.

U slučaju manjih kvarova, direkcija se, tvrdi Radojičić, angažuje da što pre popravi štetu.

– U sezoni radova ima puno posla i trudimo se da što pre popravimo kvarove, ali i za to postoji određena procedura i zahteva vreme. Beograd je ogroman grad – kaže Radojičić.