Izuzetan podvig Bojane Jovanovski

14. 05. 2013. 17:00

Ako pobeda na startu rimskog turnira i ne označi novu etapu u karijeri Bojane Jovanovski, sigurno će se pamtiti kao istinski sportski podvig. Sve je bilo protiv naše mlade teniserke: slavna protivnica koja vodi protiv nje 8:0, brzi gubitak prvog seta, povreda butnog mišića pa zaostatak od 4:0 u trećem setu i 5:2 u odlučujućem taj-brejku. Čak joj je njen otac i trener Zoran savetovao da preda meč, ali Bojana je sve iznenadila i oduševila pobedom protiv Karoline Voznjacki: 2:6, 6:4, 7:6 (7:5).

Trenutno deveta, a ne tako davno prva teniserka sveta, lako je dobila uvodni set sa 6:2, ali je naša reprezentativka vratila dug sa 6:4 i tada je počela prava drama. Dankinja je silovito krenula i povela sa 3:0, kada je došlo do pomenute povrede i prekida za lekarsku pomoć. Jovanovska je najpre odbila da se preda, zatim izgubila gem, pa dobila četiri uzastopna i – onda stala. Kada se ponovo činilo da su žrtve bile uzaludne, izborila je doigravanje, a onda je usledio još jedan pad. Kao da je svim silama poželela da opravda odluku da nastavi meč, Bojana Jovanovski je krenula u završni juriš i gubeći sa 5:2 u taj-brejku nanizala pet uzastopnih poena za konačnih 7:6 (7:5).

Ipak ćemo u drugom kolu gledati domaći derbi, susret teniserki koje su sjajno počele u Rimu. Jer, Jelena Janković je protutnjala protiv Cvetane Pironkove (6:3, 6:0), a zatim ubedljivo slavila i u paru, sa h

Hrvaticom Mirjanom Lučić, protiv kombinacije Gerges – Minelja: 6:4, 6:1. Ostaje pitanje koliko će povreda Bojane Jovanovski ostaviti traga, kao i zaključak da ćemo u trećem kolu imati jednu predstavnicu.

Naime, Ana Ivanović nije uspela da održi dobru formu iz Madrida. Slabo je počela meč sa Ursulom Radvanjskom i izgubila prvi set sa 6:3. Potom se brzo vratila u igru sa 6:2, a zatim jednako lako izgubila odlučujući set sa 6:2. Nije jedina koja nije uspela da poveže dva dobra turnira, pa ostaje nada za ponovni uspon forme na Rolan Garosu.