Odlazim u decembru

27. 05. 2013. 22:00

(Фото Ненад Неговановић)

Za Srbiju su kvalifikacije Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. završene onog trenutka kad su naši igrači pognutih glava napustili ,,Maksimir”. Posle atomskog fudbala koji su prikazali Bajern i Borusija na „Vembliju”, vraćamo se našoj bolnoj stvarnosti i šansama koje su, znaju to i vrapci na grani, na nivou promila.

S kakvim nadama očekujete duel u Briselu 7. juna, pitamo pre svega selektora Sinišu Mihajlovića?

Uvek se očekuje najbolje, bez obzira na probleme koji nas prate od prvog susreta. Pred Srbijom je teška utakmica, renomirani protivnik s odličnim pojedincima. Recept je naša igra iz prvih šezdeset minuta u Beogradu. Ako budemo tako igrali onda verujem u uspeh.

Ipak, ne možete da računate na nekoliko igrača zbog povreda i žutih kartona?

Tošić se povredio, gotovo sigurno neće igrati ni Đuričić, Nastasić izostaje zbog dva žuta kartona. Ali, to ništa nije novo, svaki put je tako. Pokušaćemo da napravimo dobar tim koji će moći ozbiljno da se suprotstavi protivniku.

Očigledno je da od starta najviše problema imamo u napadu. Šta ste uradili po tom pitanju?

Verujem da će protiv Belgije mnoge stvari bolje izgledati. Pozvaću mladog centarfora Partizana Mitrovića. Radi se o klasičnom napadaču koji je veoma opasan u šesnaestercu, igrač koji se ne boji duela. Svestan sam da Belgija ima jaku i čvrstu odbranu, ali, verujem da ćemo za njih naći najbolje rešenje.

Mnogo se govorilo o vašem sukobu s Matićem i Ljajićem čijim igrama se svi dive.

Problem nije u meni već u njima. Ja tu nemam šta da menjam jer nisam ništa pogrešio, oni treba da se promene.

Da li verujete da možemo da pobedimo Belgiju?

Verujem!

Da li ste svesni da posle poraza u Zagrebu domaća javnost drugačije gleda na naš državni tim?

Normalno da mi to smeta. Svuda u svetu se voli i poštuje reprezentacija, osim u Srbiji. Ali mi smo kao što je to nedavno rekao iskusni trener Milan Živadinović, zemlja Mikija Mausa. Svakako da nisam zadovoljan rezultatima, svestan sam da ova generacija nije rekla sve što zna i ume. Ali, mi smo narod koji ne prašta greške, koji traži rezultat sad i odmah.

Ko vas najviše ljuti?

Ne mogu da kažem da me ljute već da me nerviraju. To su oni ljudi koji su bili u fudbalu a ništa nisu uradili. To su isti oni ljudi koji u svojim klubovima ne isplaćuju plate igračima, ljudi koji po svaku cenu žele da ukaljaju ugled Savezu.

Šta će biti ako Srbija u Briselu doživi novi poraz u kvalifikacijama?

To će značiti da više nemamo ni teoretske šanse da se domognemo Svetskog prvenstva. Ostaću do kraja kvalifikacija a u decembru, u slučaju neuspeha, sigurno odlazim s mesta selektora, iako mi ugovor sa FSS ističe tek sledeće godine u junu. Nisam čovek koji će sedeti do kraja da bi uzimao pare od Saveza.

Partizan je šesti put uzastopce šampion Srbije. Kako to objašnjavate?

Pre svega čestitam Partizanu na uspehu. Čim je osvojio šest titula zaredom znači da je najbolji. S druge strane to dovoljno govori o kvalitetu našeg prvenstva. Šta mogu da kažem nego da je monotono.

----------------------------------------------

Sa Pinto previše nervozan

Kako ocenjujete rad Zvezdinog trenera Sa Pinta?

– Kada je došao napravio je nekoliko dobrih rezultata, sve je izgledalo da se Zvezda zaista ponovo vraća. Međutim, ne sviđa mi se kako se ponaša na klupi, previše skače, viče, jednostavno ima neprimereno ponašanje na klupi. Ali, izgleda da je to portugalski mentalitet.

----------------------------------------------

Bajern zasluženo

Mihajlovićeve simpatije u finalu Lige šampiona bile su na strani Borusije kao i najvećeg dela naše javnosti. Međutim, ekipa u kojoj nastupa Neven Subotić nije imala sreće u finalu.

– Bajern je zasluženo osvojio titulu šampiona Evrope. Ima iskusniju ekipu od Borusije i njihov uspeh za mene nije predstavljao nikakvo iznenađenje.

----------------------------------------------

Ivanović stiže u petak

Pripreme za meč s Belgijom počele su još pre nekoliko dana u Staroj Pazovi. Ipak, tek od danas počinje ozbiljniji rad pošto se priključuje sve više igrača.

– Do petka ćemo raditi po uobičajenom programu, tada očekujem da nam se priključi i kapiten Ivanović. Od subote sledi strožiji sistem rada, karantin i tako će biti do odlaska u Brisel.