Zvezda lako do ubedljive pobede protiv Solnoka

28. 10. 2013. 23:11

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu ekipu Solnoka sa 90:64 (25:11, 25:24, 24:12, 16:17), u poslednjoj utakmici petog kola regionalne Jadranske lige.

To je četvrta pobeda crveno-belih u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Solnok pretrpeo treći poraz.

Izabranici Dejana Radonjića lako su došli do očekivanog uspeha i napravili dobru uvertiru pred evroligaški ispit protiv Panatinaikosa. Od početka meča krenuli su anagožovano, na poluvremenu stekli 15 poena prednosti (50:35) i dobrom igrom rutinski ostvarili ubedljiv trijumf.

Gosti su u poslednjoj četvrtini iskoristili nešto opuštenije izdanje crveno-belih samo da izbegnu još ubedljiviji poraz.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Marjanović sa 16, Blažič sa 14 i Mitrović i katić dsa po 11 poena, dok su Solnog predvodili Voren sa 18 i Lorant sa 12 poena.

Odigrano juče: MZT Skoplje - Partizan 69:70, Široki - Budućnost 67:81.

Odigrano u subotu: Cibona - Cedevita 66:51, Zadar - Mega Vizura 75:81, Radnički - Olimpija 81:66, Krka - Igokea 69:66.

Tabela: Crvena zvezda, Partizan i Cedevita 4-1, Cibona, Budućnost, Radnički i Krka 3-2, MZT, Igokea, Mega Vizura, Široki i Solnok 2-3, , Zadar 1-4, Olimpija 0-5.

------------------------------------

Radonjić: Ispunjen cilj

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je njegov tim ispunio cilj - pobedio je na domaćem terenu Solnok u Jadranskoj ligi i uštedeo je snagu za meč sa Panatinaikosom.

"Posle teškog puta (sa utakmice sa Makabijem u Evroligi) iz Tel Aviva, bilo je bitno da vodimo računa o oporavku igrača. Želeli smo da utakmici pristupimo na adekvatnom nivou, i to smo i uradili. Gradili smo rezultat od samog početka, a vodili smo i računa o predstojećoj utakmici sa Panatinaikosom", rekao je Radonjić.

Trener Solnoka Nedeljko Ašćerić kazao je da je njegov tim bio fizički inferioran i dekoncentrisan.

"Desilo se ono čega smo se pribojavali. Bili smo fizički inferiorni i mnogo promašivali otvorene šuteve. Mogli smo da odigramo bolje da smo se više koncentrisali. Želim Zvezdi sreću protiv Panatinaikosa i nadam se da će da nastavi ovako", rekao je Ašćerić.