Srbija protiv Alžira
Не треба потценити Алжир: Светлана Огњановић
Početak Svetskog prvenstva rukometašica pokazao je da je reprezentacija Sr- bije još daleko od igre koja bi obećavala veliki domet.
Protiv Japana je izgledala kao u nekim lošim partijama u poslednje vreme, i ko zna da li bi uspela da se izvuče da rivalke u prvom poluvre- menu, koje su dobile sa 13:10, nisu promašile čak četiri sedmerca.
Uoči današnjeg (18 č, RTS) susreta drugog kola u Nišu sa još jednim autsajderom Alžirom, u našem taboru su slabije izdanje pripisali počet- noj nervozi. Ona je sigurno uticala da tim u uvodnih sedam minuta bude bez postignutog gola, kao i da posle prvog „tajm auta” selektora Boškovića uslede tri napada bez šuta, ali psihološki teret u nastavku neće biti manji.
„Bio je prvi meč, devojke su ušle nervoznije i imali smo malih pro- blema u prvom poluvremenu. Sreća je da s druge strane nije bila neka jača selekcija. Ali, jako dobro smo odigrali drugi deo meča i već smo zaboravili Japan”, reči su Boškovića. Sledeći susret je i poslednja pri- lika da se uhvati ritam, pred bitke za vrh tabele.
„Izgleda da smo mi problem sami sebi. Alžir poznajemo, trebalo bi da uđemo u meč maksimalno koncen- trisano. Šansu će dobiti sve igračice, jer nas u utorak i sredu čekaju Brazil i Danska”, izjavio je selektor Srbije. Alžir je tek treći put na najvećoj planetarnoj smotri. U prvom nastupu 1978. godine je bio 11. a 1997. je završio na 19. mestu.
„Alžir ne bi trebalo potcenjiva- ti, iako smo ga nedavno na Mediteranskim igrama pobedile sa 11 golo- va razlike. Ima dobre bekove i ključ je u našoj odbrani. Prebrodile smo meč koji je bio težak jer je prvi, i potpuno smo okrenuti ovom koji sle- di”, reči su našeg levog beka Jovane Stoiljković.
G. K.