Timermans: Srbiju treba nagraditi
16. 12. 2013. 10:00
BRISEL – Srbija je uložila veliki napor u dijalogu sa Prištinom i zašluzuje da dobije nagradu”, izjavio je jutros holandski ministar spoljnih poslova Frans Timermans uoči današnjeg sastanka šefova diplomatija zemalja Evropske unije u Briselu.
„Napor koji je Srbija uložila je bez presedana i treba je nagraditi”, rekao je Timermans novinarima ulazeći u zgradu Evropskog saveta u kojoj će se danas i sutra odlučivati o najvažnijim temama vezanim za spoljnu politiku EU.
Ministri će se danas uglavnom baviti situacijom u Ukrajini, Siriji i Iranu, a očcekuje se da u utorak, na početku drugog dana sastanka, preciziraju datum prve međuvladine konferencije Srbija-EU i usvoje pregovarački okvir za pregovore o pridruživanju.