Dragićević pojačao Zvezdu
Вратио се кући: Тадија Драгићевић
U prvu utakmicu u 2014. godini košarkaši Crvene zvezde će najverovatnije ući znatno pojačani. Posle tri godine na Mali Kalemegdan se vratio Tadija Dragićević (27, 205), koji će na poziciji krilnog centra zameniti povređenog Luku Mitrovića. Ugovor sa nekadašnjim kapitenom potpisan je do kraja godine, a ukoliko iz sedišta ABA lige potvrde da su papiri „čisti”, Dragićević će danas istrčati na parket protiv Igokee (17 č).
– Zvezda je moja kuća i mnogo sam srećan što sam se vratio. U prošlosti je bilo uspona i padova, ali sećam se samo lepih stvari, pre svega da je to klub u kom sam se afirmisao. Pratio sam Zvezdine utakmice ove sezone i mislim da imamo odličan tim. Jedva čekam susret sa navijačima i nadam se da ću dati doprinos dobrim rezultatima – rekao je Dragićević kome je istekao ugovor sa Efesom (u deset evroligaških utakmica prosečno beležio 6,2 poena i 1,9 skokova).
Duel sa Igokeom biće i generalna proba za početak takmičenja u Evrokupu (8. januara), a centar Raško Katić očekuje znatno teži posao nego u Laktašima kada su „crveno-beli” pobedili sa 72:52.
– Želimo da dobro startujemo u novoj godini, podignemo nivo forme i spremni dočekamo izazove koji predstoje u Evrokupu. Igokea je značajno promenila sastav. Gipson, Vilijams i Gordić su podigli nivo igre i sada su u prilici da razmišljaju o plasmanu među četiri najbolja tima. S obzirom na njihovu napadačku orijentaciju, moramo snažno da reagujemo u odbrani, a uz pomoć navijača nadam se pobedi – ocenio je Katić.
„Crveno-beli” na sličicama
U saradnji sa kompanijom Videotop Crvena zvezda je kreirala album sa samolepljivim sličicama koji će se od danas naći u prodaji na svim kioscima u Srbiji, a od 15. januara i u Republici Srpskoj. Modernog je dizajna i sadrži ukupno 220 sličica na kojima se nalaze prvotimci, članovi stručnog štaba i juniorski tim. Takođe, ovekovečeni su neki od detalja iz ABA lige i istorijata kluba, a poseban odeljak posvećen je navijačima. Cena albuma je 200 dinara, a kesice sa pet sličica 50.