Igra svetlosti i senki

28. 08. 2014. 12:21

Јована Димитријевић (Фото Р. Крстинић)

Svilenkasti odsjaj perja ružičastog flamingosa i kao sneg belog goluba, tkanine čijim gledanjem kao da se pod prstima može osetiti tekstura, mekoća ili pak klizavost... Igra svetlosti i senki inspirisala je mladu umetnicu Jovanu Dimitrijević čije su fotografije predstavljene u Kući Đure Jakšića.

– Izložene su slike predmeta koji su fotografisanjem i uvećavanjem stvorili sasvim drugi oblik i senku i dobili novi život. Moj objektiv zabeležio je i materijale kao što su perje i staklo, čija senka nije uočljiva na prvi pogled – objašnjava Jovana.

Refleksija svetlosti na staklenoj činiji neobičnog oblika, zatamnjenja na zelenkastoj traci, odsjaji na naborima tkanine zlatne boje... samo su neki od motiva koje je na svojim fotografijama predstavila umetnica.