Teško podnožju

22. 11. 2014. 09:34

* Srbija se rasparčavanjem teritorijalno širi. Ostrvo postaje arhipelag.

* U Srbiji čovek mora da radi dva posla da bi mogao da pokrije gubitke koje stvara na trećem.

* Srbi ne poštuju zakone tržišta. Sve ih je manje, a cena im pada.

* Kod nas su se glave kotrljale i pre pronalaska točka.

* Toliko smo bili željni dijaloga da smo našim oponentima išli i u noćne posete.

* Da je u našoj odbrani bila velika rupa saznali smo tek kad su na teren izašli forenzičari.

* Nema ni govora o udruženom zločinačkom poduhvatu. Reč je o neformalnom druženju i šenlučenju sto hiljada naoružanih ljudi.

* Oslobađajuća presuda za ratnog zločinca ujedno je dobra vest i za sve njegove žrtve jer to znači da se njima ništa loše nije desilo.

* Kod nas je moralna vertikala onaj ko je mnoge položio u horizontalu.

* Stanujem s porodicom u Ulici žrtava fašizma. Tu nam je sabirni centar.

* Mržnja je kad neko nekog mnogo ne voli.

* Kod nas nema šovinizma jer ga se mi ovde gnušamo na svakom koraku.

* Proces pomirenja je svima prioritet. Žrtve jedva čekaju da se pomire sa svojim dželatima.

* U političkom govoru, osim rečenog, nema ničeg suvišnog.

* Zašto slušam političke govore? Zato što toplu ljudsku reč ništa ne može da zameni.

* Hrana u Srbiji je bezbedna. Visokim cenama je potpuno zaštićena od nasrtljivih kupaca.

* Teško nam je da živimo u skladu sa svojim mogućnostima. Takve su nam mogućnosti.

* Naši mladi su se razbežali po svetu. Uplašili su se srpskog ekonomskog čuda.

* Zahvaljujući kvalitetu naših drumova, strani turisti borave u Srbiji mnogo duže nego što su planirali.

* Na terenu se videlo koliko su naši fudbaleri opasni. Lopta je sve vreme bežala od njih.

* Naši igrači su se ugledali na sudiju koji je najbolji kad je neprimetan.

* Naše vreme je prošlo. To nam je hvala što smo se radovali svakom novom danu.

* Ipak najviše volimo samoću. Nju ni s kim ne delimo.