Muzičko putovanje Italijom

23. 12. 2014. 09:33

Тенор Тино Фаваца и ансамбл „Станислав Бинички” (Фото З. Анастасијевић)

„Lepa Italija” – naziv je novogodišnjeg gala koncerta koji je umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički” održao pod upravom dirigenta Vojkana Borisavljevića u Velikoj sali Kolarčeve zadužbine. Svima dobro poznata kompozicija „O, sole mio” uvela je publiku u muzičko „putovanje” Mediteranom. Nasmejani tenor Tino Favaca izašao je na scenu, posetiocima poželeo „dobrodošlicu u Italiju” i zapevao „Sicilijanu” Pjetra Maskanjija. Nizale su se numere „Dicitencello vuie”, „Il mondo”, „L’ Italijano”…

Sopran Snežana Savičić-Sekulić otpevala je ariju Laurete iz Pučinijeve opere „Đani Skiki” i ariju Elene iz Verdijevih „Sicilijanskih večeri”. Sa svojim italijanskim kolegom, ova dama izvela je i duet „Ne zaboravi me” Ernesta de Skurtisa i „Vinsku pesmu” Đuzepa Verdija. Dok je Favaca pevao Tostijevu kompoziciju „Marekjare”, publika nije štedela dlanove dajući mu ritam tapšanjem. Italijan je izveo i numere „Granada” i „Volare medlej”.

Repertoar italijanskih melodija obogatio je „Vojvođanski galop” Vojkana Borisavljevića, kao i njegova dela „Terra mater” i „E adesso addio”.

A. V.