„Peti leptir" kao bajka

24. 12. 2014. 10:37

Поклон екипе филма после премијере у „Сава центру” (Фото З. Анастасијевић)

Bajka na platnu namenjena svim generacijama – to je „Peti leptir”, prvi srpski film u 3-De tehnologiji. Publika je imala priliku premijerno da ga pogleda u „Sava centru”. Ovo ostvarenje nastalo je po romanu  Uroša Petrovića, pisca za decu i mlade, u režiji Milorada Milinkovića.

– Život se može živeti kao bajka ako se u tome potrudimo – kazao je Ognjen Orešković, koji danas slavi 15. rođendan. On u filmu glumi Aleksu Rajića. Osim njega, uloge tinejdžera iz doma za nezbrinutu decu igrali su Petar Racić, Marija Radojković i Mihajlo Milidragović. U ansamblu su i Tanja Bošković, Mihajlo Janketić, Marko Nikolić, Jelena Đukić, Ljubomir Bandović, Goran Radaković, Nikola Vujović... Scenario je napisala Sara Radojković.

A. K.