Prva Đukićeva prozivka
С новим селектором у лепшу будућност: Жигић и Ивановић прослављају гол против Португалије (Фото ЕПА)
Srpski fudbalski reprezentativci danas do podneva trebalo bi da se okupe u hotelu „Prezident“ u Sportskom centru „Kovilovo“, zbog prijateljske utakmice s Makedonijom, koja će se igrati prekosutra na Gradskom stadionu u Skoplju (17 č, TV RTS2).
Selektor Miroslav Đukić je na svoj debitantski spisak upisao 23 igrača, a otkazao mu je samo povređeni Marjan Marković, član kijevskog Dinama, pa će umesto njega doći Pavle Ninkov, prinova Crvene zvezde, do pre par dana član Čukaričkog Stankoma.
Na današnju „prozivku“ trebalo bi da se jave: golmani. Radiša Ilić (OFK Beograd, debitant) i Damir Kahriman (Konja, debitant), odbrambeni igrači: Antonio Rukavina (Borusija Dortmund, 7 utakmica), Pavle Ninkov (Crvena zvezda), Ivica Dragutinović (Sevilja, 37), Duško Tošić (Verder, 7, 1 gol), Nemanja Vidić (Mančester junajted, 27, 2), Branislav Ivanović (Čelzi, 9, 1), Gojko Kačar (Herta, 1) i Nemanja Rnić (Partizan, 1), igrači sredine terena: Dejan Stanković (Inter, 72, 13), Nenad Kovačević (Lans, 22), Milan Smiljanić (Espanjol, 2, 1), Boško Janković (Palermo, 10, 3), Miloš Krasić (CSKA Moskva, 10), Zoran Tošić (Partizan, 4), Zdravko Kuzmanović (Fiorentina, 7, 2), Stefan Babović (Nant, 1) i Miralem Sulejmani (Herenven, debitant) i napadači: Nikola Žigić (Valensija, 26, 11), Danko Lazović (PSV, 18, 5), Milan Jovanović (Standard, 6, 1) i Ranko Despotović (Rapid Bukurešt, 1).
Reprezentativci će do polaska u Makedoniju trenirati dva puta. Odlazak u Skoplje je planiran čarterom JAT-a, sutra u 18 časova, a povratak posle utakmice.