AFORIZMI

06. 02. 2015. 08:15

* Sudije haških sudanija, na osnovu višeg moralnog zakona, osuđujem da pre, odlaska u penziju, nauče srpsku ćirilicu.

* Naši nosioci glavnih uloga počinju da shvataju dramu tek posle svršenog čina.

* I novi car sve češće oblači svoje NVO odelo.

* Nekad u Evropi levica nije znala šta joj radi desnica, a danas znaju i zajedno da rade.

* Kad oni gore odlučuju prema odnosu snaga, mi dole osetimo neku slabost.

Anđelko Erdeljanin

*Nisam ja iz te priče, reče Andersen srpskim političarima.

*Dinar može da pada koliko hoće, ali zbog jednog dinara na pločniku Srbin se saginjati neće!

*Nama bi i brod u boci potonuo.

*I moja baba polako klizi u mračne devedesete. Već ima osamdeset.

*Mi Srbi smo težak narod da bismo bili faktor stabilnosti na Balkanu.

Milan Todorov