Saradnja „Pošte" i „Politike"
Нина Самарџић, Милан Кркобабић и Мира Глишић-Симић (Фото З. Анастасијевић)
Čitaocima „Politike” i korisnicima „Pošte” u Srbiji će od 8. juna na raspolaganju biti nova brza i savremena usluga – na poštanskim šalterima moći će da predaju različite vrste obaveštenja i informacija koje žele da objave u našem listu.
Predstavnici „Politike”, generalne direktorke Mira Glišić-Simić i Nina Samardžić, i generalni direktor JP „Pošta Srbije” Milan Krkobabić potpisali su ugovor po kojem će ova pogodnost biti dostupna u ekspoziturama tog javnog preduzeća u gradovima širom zemlje, uključujući i Kosovsku Mitrovicu, a u planu je da se mreža proširi.
– Saradnju smo ostvarili u trenutku kada „Pošta” obeležava 175 godina postojanja, a „Politika” je proslavila 111 godina od osnivanja. Sa takvom istorijom i ugledom, i naša medijska kuća i to javno preduzeće primeri su institucija koje su postale deo naše državnosti. Bez obzira na dug vek, spremni smo da neprestano uvodimo inovacije. Ugovor koji je sada potpisan dokaz je za to. Više meseci smo pripremali ovaj projekat i razradili do detalja kako da sve pogodnosti učinimo što dostupnijim čitaocima i korisnicima – istakla je Nina Samardžić i zahvalila „Pošti Srbije”.
Milan Krkobabić je naveo da će nova mogućnost važiti za pravna i fizička lica, a da će svi koji žele da obaveštenja izdaju u „Politici” to moći da učine u roku od nekoliko minuta.
– Ova komercijalna usluga uštedeće dragoceno vreme mnogima kojima je dosad bilo potrebno i po pola sata, pa i više, da stignu do mesta gde mogu da predaju to što žele da objave. Zato smo ubeđeni da će nova pogodnost na poštanskim šalterima biti interesantna mnogim građanima. Svesni smo da danas od brzine usluge zavisi mnogo toga, pa i prodor na tržište. Mi ne želimo da zaostanemo, već da budemo najbrži – poručio je Krkobabić.
----------------------------------
Proslava 175. rođendana u Muzeju PTT
JP „Pošta Srbije” proslaviće 175. rođendan 7. juna u Muzeju PTT u Ulici majke Jevrosime. To će biti prilika da se u prostoru gde je sačuvano nasleđe ovog preduzeća podseti kroz kakve je izazove i vremena ta služba prošla, ali i da se predstave sadašnji rezultati. Program će upotpuniti i Kulturno-umetničko društvo „Đoka Pavlović”, koje je pri pošti osnovano pre tačno sedam decenija.
N. B.