Odbijene ostavke Terzića i Božovića

02. 08. 2015. 17:24

Na vanrednoj sednici Upravnog odbora fudbalskog kluba Crvena zvezda, koja je trajala oko četiri sata, nije bilo nikakvih radikalnih rezova. Sastanak je usledio nakon loših rezultata „crveno-belih“.

Oni su eliminisani u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a zatim su vezali dva remija u prva tri kola domaćeg šampionata. Zvezda je na pet utakmica ostvarila samo jednu pobedu, a u petak su navijači nakon nerešenog rezultata na utakmici sa Radničkim iz Niša skandirali „Uprava napolje“.

Predsednik kluba Svetozar Mijailović je, međutim, otkrio da su generalni direktor Zvezdan Terzić i trener Miodrag Božović ponudili ostavke koje su odbijene. Njih dvojica su i prvi napustili stadion „Rajko Mitić“ i nisu davali nikavke izjave.

- Trener Miodrag Božović i generalni direktor Zvezdan Terzić su ponudili ostavke kao moralni čin, ali su one jednoglasno odbijene – rekao je Mijailović i dodao o čemu se još raspravljalo na sednici.

- Na jučerašnjoj sednici UO analizirali smo igre i rezultate Crvene zvezde na početku sezone. Saglasni smo u oceni da tim ne igra kako očekuju Upravni odbor i zvezdaška javnost, ali složni smo i u oceni da imamo potencijal da se borimo da šampionsku titulu. Nastavićemo danas zasedanje, sve ide u pozitivnom smeru.

Tokom jučerašnjeg dana su se pojavile informacije da će kompletno Zvezdino rukovodstvo podneti ostavke, a da će novi predsednik kluba postati Nebojša Čović. Njega su, navodno, trebali da predlože navijači. Čović je na pitanje novinara da li preuzima fudbalski klub kratko odgovorio:

- Znate vi koga bi trebalo to da pitate.

Upravni odbor će danas nastaviti zasedanje.