Svaki peti lekar ne ispunjava uslov za radnu licencu
(Фото Д. Јевремовић)
Od prvog januara naredne godine građani će na sajtu Lekarske komore Srbije (LKS) moći da provere koji lekari imaju dozvolu za rad – bilo da su u državnoj bilo privatnoj službi. Licencu mogu da dobiju samo oni koji su od upisa u komoru 2007. svake godine prikupili po 24 boda kao dokaz o unapređenju svog medicinskog znanja. Poeni se dobijaju na osnovu objavljenih naučnih radova, održanih predavanja ili prisustvovanja stručnim seminarima ili konferencijama.
Direktorka Lekarske komore Srbije dr Vesna Jovanović kaže da između 15 i 20 odsto lekara u Srbiji nije prikupilo potreban broj bodova. Zbog toga će, u skladu s Pravilnikom o relicenciranju, morati da polažu stručni ispit pred komisijom LKS i tako nadoknade „manjak bodova”.
Piše: Olivera Popović
OPŠIRNIJE U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU