Petričiću nagrada „Dušan Bogavac"

24. 10. 2015. 11:42

Душан Петричић (Фото А. Васиљевић)

Ilustrator i karikaturista Dušan Petričić dobitnik je novinarske nagrade „Dušan Bogavac” za etiku i hrabrost za 2015. godinu. „Dušan Petričić je simbol kreativne i angažovane vertikale naše duhovnosti, od Dositeja Obradovića, Jovana Sterije Popovića, Radoja Domanovića, Branislava Nušića... do Stanislava Vinavera, Duška Radovića, Danila Kiša... Ako je Dunav, uz koji je odrastao i još uvek raste Dušan Petričić, svojevrsno sećanje na more, onda je Petričićev stvaralački opus sećanje na najvrednije stranice naše kulture i umetnosti”, navodi se u saopštenju NUNS-a.

Novinar Radio Beograda 202 Filip Mladenović dobitnik je posebne zahvalnice za afirmaciju etike i hrabrosti u srpskom novinarstvu i za doprinos očuvanju nagrade „Dušan Bogavac” tokom proteklih 25 godina.

Ove godine u užem izboru za nagradu „Dušan Bogavac” bili su novinarke Tamara Grujić i Dragana Sotirovski, novinari Stevan Dojčinović i Dragoljub Petrović, kao i Centar za istraživačko novinarstvo.

Žiri je radio u sastavu Danica Vučenić, Branka Bogavac, Predrag Blagojević i Vukašin Obradović.

Ceremonija dodele novinarske nagrade „Dušan Bogavac” za etiku i hrabrost održaće se 29. oktobra u Beogradu.