Škola za direktore škola

Sandra Gucijan

30. 11. 2015. 22:10

(Фото Р. Крстинић)

Srbija bi iduće jeseni trebalo da dobije prvih 50 studenta master programa za buduće direktore osnovnih i srednjih škola. Kako saznajemo, program koji su predložili univerziteti u Kragujevcu i Novom Sadu trenutno je u Komisiji za akreditaciju, a ukoliko dobije „zeleno svetlo”, nastava će krenuti od oktobra 2016. godine.

– Program su osmislili stručnjaci sa univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Pedagoškom fakultetu u Jagodini i Institutu za pedagoška istraživanja. Kolege iz Mađarske, Finske i Holandije, zemalja koje prednjače u školovanju lidera u obrazovanju, organizovali su u svojim institucijama obuke timova iz Srbije. Prethodno je Institut uradio istraživanje u kojem smo 200 direktora osnovnih i srednjih škola pitali koja znanja im nedostaju i sa kojim se problemima suočavaju – objašnjava za naš list dr Slavica Ševkušić iz Instituta za pedagoška istraživanja.

Piše Sandra Gucijan

OPŠIRNIJE U ŠTAMPANO I DIGITALNOM IZDANjU