Njujork proglasio Dan Dejvida Bouvija
21. 01. 2016. 16:14
Цвеће и свеће за Дејвида Боувија испред зграде у Њујорку, у којој је живео више од 20 година (Фото Бета/АП/М. Ленијан)
Njujork – Nakon što su jedan pingvin i jedno sazvežđe nazvani po njemu, legendarni britanski muzičar dobio je još jedno priznanje – Njujork, grad u kom je proveo 20 godina svog života, proglasio je 20. januar Danom Dejvida Bouvija.
Kako je izvestio Bi-Bi-Si, Dan Dejvida Bouvija zvanično je proglasio gradonačelnik Bil de Blazio po završetku poslednje izvedbe mjuzikla „Lazarus” na kom je slavni roker radio do poslednjeg dana, preneo je Tanjug.
Bouvi je Njujorku živeo više od 20 godina, duže nego na bilo kom drugom mestu. Često je imao običaj da kaže da se oseća Njujorčaninom.