Meteorit prvi put usmrtio čoveka

08. 02. 2016. 17:44

Место пада метеорита (Фото Твитер)

Indijski vozač autobusa postao je prvi čovek kojeg je ubio meteorit, javlja „Sputnjik”. Kamen iz svemira pao je u blizini Elektrotehničkog fakulteta u Veloru u Indiji gde je stajao četrdesetogodišnji čovek.

Svedoci su rekli da je vozač hitno prebačen u bolnicu, jer su ga pogodili „geleri” meteorita, ali je umro pre nego što je stigao do nje. U padu meteorita povređeno je troje ljudi, a rasuli su se i prozori na obližnjim autobusima i zgradama.

Porodica poginulog čoveka dobiće odštetu od grada u iznosu od oko 1.500 dolara. Iako meteoriti povremeno pogađaju vozila i zgrade naseljene ljudima, dosad nije bilo prijavljenih žrtava.