Primili smo vaše pismo
Представљање књиге Мирјане Белић Корочкин Давидовић у Библиотеци града (Фото Д. Жарковић)
Mirjana Belić Koročkin Davidović, publicistkinja, novinarka i dugogodišnja urednica u našem listu, predstavila je knjigu „Primili smo vaše pismo” u Biblioteci grada. Među koricama knjige ovekovečeno je šezdesetak reportaža koje je autorka pisala od 1977. do 1990. godine prateći trag pisama koja su svakodnevno stizala rubrici „Među nama”. Našlo se tu rešenih i nerešenih ljudskih sudbina, tužnih, smešnih, potresnih... Mnogobrojna publika slušala je o problemima starim gotovo tri decenije koji, čini se, nisu mnogo različiti od današnjih – nezaposlenost, sudske i birokratske zavrzlame, namešteni konkursi za posao, prikupljanje pomoći za lečenje bolesne dece...
– Ako se pažljivije sagleda, ova knjiga je znatno više od onoga što piše u naslovu. Ona počiva na maloj novinarskoj formi, a svojim najboljim stranicama uzdiže se do nivoa literarnog dela. Ilustruje visoke domete srpskog žurnalizma iz stare, dobre „Politikine” škole – rekao je profesor doktor Milivoje Pavlović.
(Foto D. Žarković)
Pored njega, o knjizi su govorili Mirjana Milovanović, urednica rubrike „Među nama” u „Politici”, Borko Gvozdenović, novinar i publicista, izdavač Žarko Čigoja i glumac Milan Mihailović Caci.
– Večeras je moje srce toliko da ste svi u njega stali. Moja duša je presrećna. Ne znam da li sam ovolike pohvale zavredela! Borko reče da je knjiga spomenik „Politici”, a ja sam je posvetila unucima Florijanu, Sebastijanu i Natali... i svima koji veruju da pravda pobeđuje. Direktorki Biblioteke grada Jasmini Ninkov čestitam nagradu za Dan knjige, a zahvaljujem Vesni, Borku, Miri, Milivoju, Caciju, Ivani i Voji što su doprineli prijatno provedenoj večeri.
I mnogo hvala mom suprugu Radivoju Davidoviću koji je učestvovao i pomogao mi da ova knjiga bude među nama i vama – navela je u završnoj reči Mirjana Belić Koročkin Davidović. U muzičkom delu programa nastupili su Ivana Mandić, viola, i Vojislav Jocić, fagot, članovi Simfonijskog orkestra RTS-a. Program je vodila novinarka Vesna Dedić.