„Crveno-beli" pobedom proslavili rođendan

Katarina Ivanović

05. 03. 2016. 20:20

(Фото В. Марковић)

Fudbaleri Crvene zvezde i dalje ne znaju za poraz u domaćem šampionatu. Oni su u 25. kolu savladali Jagodinu sa 3:1 (0:0), čime su ostvarili 22 uzastopni trijumf. Golove za ekipu iz Ljutice Bogdana postigli su Luis Ibanjez, Aleksandar Katai i Ugo Vijeira, dok je jedini strelac za goste bio Aleksandar Jevtić.

Iako su gosti bili na 14. mestu pre ove utakmice nisu došli na stadion „Rajko Mitić“ da bi se branili. Jagodina je bila bolja u prvom poluvremenu, a imala je tri odlične prilike da povede preko Savkovića. Nakon ulaska Srđana Plavšića i Mihaila Ristića Zvezda je zaigrala bolje i uspela da „slomi“ otpor protivnika.

U odnosu na derbi sa Partizanom trener Miodrag Božović je napravio samo jednu izmenu pošto je umesto suspendovanog kapitena Aleksandra Lukovića zaigrao novajlija Edson. On je činio štoperki tandem zajedno sa Savom Pavićevićem. Domaćin je mogao da povede već u petom minutu. Petković je po desnoj strani dodao loptu Kataiju, a on je uputio ka Vijeiri. Međutim, fudbaler Jagodine u poslednjem trenutku intervenisao ispred Portugalca. Nakon kornera koji je izveo Katai Edson je glavom šutirao preko gola. Odmah u sledećem napadu gosti su uzvratili. Frensis Kjerame je poslao loptu u prazan prostor ka Savkoviću, ali je Kahriman dobro intervenisao. Brazilac Edson je u 14. minutu bio najviši u skoku nakon prekida koji je izveo Ibanjez, ali lopta posle njegovog udarca glavom nije završila u mreži.

Jagodina je mogla da povede sredinom prvog poluvremena kada je Savković pokušao da savlada Kahrimana, ali je arbitar Piper dosudio ofsajd. Savković nije želeo da prekine akciju nakon dosuđenog ofsajda pa je zbog postignutog gola dobio žuti karton. Čini se da je sudija pogrešio kada je svirao ofsajd. Savković je imao priliku i nekoliko minuta kasnije kada je Donald izgubio loptu, a on sa pet metara šutirao preko gola. Isti igrač je pokušao i u 31. minutu, ali je Kahriman bio siguran. Napade Jagodine je prekinuo Grujić kada je šutirao sa 25 metara, a golman Tatić vrhovima prstiju izbacio loptu u korner. Pred odlazak na odmor Pavićević je prošao po desnoj strani, centrirao ka Vijeiri, ali je Portugalac suviše oklevao da šutira pa je njegov udarac izblokiran.

U 56. minutu Savković je proigrao Nikolića koji sa šest-sedam metara nije uspeo da savlada Kahrimana. Četiri minuta kasnije domaćin je poveo. Ibanjez je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara u bliži ugao Tatićevog gola. Odmah u sledećem napadu gost je poravnao rezultat. Savković je šutirao, pogodio prečku, a odbijenu loptu je u gol poslao Jevtić. Plavšić je, samo dva minuta pošto je ušao u igru umesto povređenog Pavićevića, imao priliku. Golman Tatić je posle njegovog udarca odbio loptu do Vijeire koji je postigao pogodak, ali je on poništen jer se Portugalac aktivirao iz ofsajda. U 71. minutu Plavšić je proigrao Ibanjeza, koji je poslao loptu na suprotnu stranu ka Kataiju. Zvezdin igrač je bio siguran za vođstvo svog tima od 2:1. Četiri minuta kasnije „crveno-beli“ su mogli da reše pitanje pobednika. Plavšić je poslao loptu ka Ristiću, ali je golman Tatić odlično intervenisao. Pet minuta pre kraja Vijeira je imao priliku da postigne gol, ali je šutirao pored gola. Za taj promašaj se iskupio u zaustavnom vremenu kada je nakon dodavanja Ristića pogodio Tatićevu mrežu glavom.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 22.122. Sudija: Petar Piper (Čačak). Strelci: 1:0 Ibanjez (60), 1:1 Jevtić (61), 2:1 Katai (70), 3:1 Vijeira (90+2). Žuti kartoni: Vijeira, Plavšić (Crvena zvezda), Savković, Gašić (Jagodina).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman 7,5, Petković 6,5, Pavićević 7 (od 64. Plavšić 7,5), Edson 6,5, Ibanjez 7,5, Le Talek 7, Donald 7, Srnić 6,5 (od 69. Ristić 7), Grujić 7, Katai 7,5 (od 90. Sikimić -), Vijeira 7,5. Trener: Božović.

JAGODINA: Tatić 7, Đorđević 6, Gašić 6, Filipović 6, Miladinović 6 (od 81. Popović), Mitošević 6, Nedović 6, Nikolić 6, Kjereme 6, Savković 7,5, Jevtić 6,5 (od 77. Ivanović -). Trener: Mojsilović.

Prekid u 71. minutu

Utakmica je na kratko prekinuta u 71. minutu, nakon gola Aleksandra Kataija. Navijači Crvene zvezde su napravili bakljadu preko celog stadiona „Rajko Mitić“ čime su želeli da proslave 71. rođendan Sportskog društva, a ujedno i fudbalskog kluba.