U Mediteranu se možda udavilo i 500 migranata?
(Фото Youtube)
RIM, NAJROBI - Vlada Somalije saopštila je da je moguće da se između 200 i 300 Somalaca udavilo u Sredozemnom moru, dok preživeli navode da je i do 500 ljudi izgubilo život.
„Nemamo tačnu brojku, ali je u pitanju između 200 i 300 Somalaca. Ne zna se tačno, jer nisu putovali legalnim putem”, rekao je za Rojters ministar informisanja Mohamed Abdi Hajir.
To su podaci do koje je vlada došla na osnovu informacija koje je prikupila u poslednja dva dana od somalske dijaspore i svoje ambasade u Egiptu.
Preživeli, međutim, tvrde za BBC da je moguće da je i do 500 ljudi poginulo.
U pitanju je 41 osoba iz Etiopije, Somalije, Sudana i Egipta koji su prebačeni u Kalamatu, grad na jugu Grčke.
Italijanski predsednik Serđo Matarela je ranije izjavio da je nekoliko stotina migranata poginulo u poslednjoj tragediji koja se dogodila u Sredozemnom moru.
Mediji su preneli da je 400 ljudi nastradalo kada su se njihovi brodići prevrnuli u blizini egipastke obale nakon što su isplovili ka Evropi, prenosi Tanjug.
Please download the file: video/youtube