Milošević o smenjivanju selektora Ćurčića
На „усијаној” клупи: селектор и стручни штаб националне селекције (Фото Н. Неговановић)
Nije tajna da se u našem sportu, posebno fudbalu, kao sportu broj jedan u ovoj zemlji, iz dana u dan serviraju „senzacionalističke” vesti, od kojih većina nema blage veze sa istinom. Posle martovskih duela sa Poljskom i Estonijom, gde je ostvaren polovičan uspeh, mladi selektor Radovan Ćurčić je dobio bezrezervnu podršku da nastavi sa započetim poslom. Još ranije je dogovoreno da „punu brigu” o A timu preuzme potpredsednik FSS Savo Milošević, koji je ujedno dobio zadatak da postavlja selektore i da odgovara za rezultat, ma kakav on bio.
Milošević ne krije da je njegov cilj da sa Ćurčićem na čelu, uđemo u novi ciklus kvalifikacija. Dva mlada čoveka, imaju istu ideju, približnih su godina i ni jedan ne beži od pune odgovornosti. Takođe, spremni su da zajedničkim snagama formiraju tim koji od septembra očekuju veliki zadaci.
Hoće li fudbalska čaršija, kao i do sada, postavljati i smenjivati selektore?
– Sve dok imam ovlašćenja Izvršnog odbora to se sigurno neće dogoditi, i po cenu da i ja odem iz Saveza, kaže Milošević. Ova kampanja, ne samo da je uperena protiv selektora i mene već je lično uperena i protiv predsednika Karadžića. Zapravo, ovo je kampanja protiv srpskog fudbala.
Šta je u ovom momentu najvažnije uraditi kako bi se zadržao potreban mir uoči predstojećih prijateljskih mečeva ali i početka novih kvalifikacija?
– U ovom trenutku najvažnije je zadržati stabilnost koju imamo. Ti isti ljudi, kojima je očigledno stalo samo do ličnih interesa i promocije, smenjuju nam selektora na svakih petnaestak dana. Ti ljudi podrivaju temelje u trenutku kada nas čeka početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, napominje potpredsednik FSS.
Mnogi tvrde, da iza ove ideje, da umeto Radovana Ćurčića na selektorsku klupu Srbije sedne Slavoljub Muslin, stoji potpredsednik FSS Slaviša Kokeza. Ipak, kao i obično, glavnu reč, bar kada je pitanje izbora imaće prvi čovek srpskog fudbala Tomislav Karadžić, koji se za sada još uvek jasno ne izjašnjava po ovom pitanju. Kao da se Karadžić u ovom trenutku nalazi između „dve vatre”!
Nema sumnje da će ovo pitanje i dalje biti aktuelno sve dok ne dobijemo novu fudbalsku vladu, a to će se dogoditi po svemu sudeći pre prvih prijateljskih mečeva u Užicu (25. maja) i Novom Sadu (31. maja) kada Srbiju očekuju mečevi protiv selekcije Kipra i Izraela.
Selektor bez komentara
Radovanu Ćurčiću ni malo nije lako, a iskreno, ni njegovim prethodnicima nije bilo lako. Hoće li ovaj mladi čovek podleći pritiscima ili će ga ova situacija još više ojačati.
–Ne želim da se bavim čaršijskim pričama. Zna se kome odgovaram, kaže za „Politiku” selektor Srbije u fudbalu.
Inače, selektor se sa predsednikom FSS nije čuo skoro mesec dana, pa bi njihovo sučeljavanje moglo da usledi već narednih dana čim predsednik ozdravi...