Dečji baletski festival

29. 04. 2016. 10:41

(Фотографије Раде Крстинић)

Drugi „Dečiji baletski festival” priređen je u Velikoj sali Dečijeg kulturnog centra Beograd. Na ovoj smotri koja se tradicionalno se održava povodom obeležavanja „Svetskog dana igre” okupilo se 450 učesnika iz škola baleta i studija. Cilj je da se ovim programom pažnja usmeri na klasičnu baletsku umetnost i plesno stvaralaštvo najmlađih.

Posetioci su uživali u nastupu dece uzrasta od pet do 14 godina iz Beograda, Obrenovca, Lazarevca, Dobanovaca, Kragujevca, Niša, sa Uba, Novog Sada,  Smederevske Palanke, Užica… Ovo baletsko  stvaralaštvo usmereno je na popularizaciju, razvoj i negovanje baletske umetnosti u susretima baletskih pedagoga, studija i škola. Na bogatom repertoaru bile su koreografije „Španska igra”, „Devojčica u svetu igračaka”, „Leptirići”, „Lutke”, „Polka”, „Na lepom plavom Dunavu”… Predstavili su se škole i studiji „Ana Flug”, „Bum”, „Luna”, „Talija ”, „21. vek”, „Srna”, „Mango”, „Princeza”, „Palilula”, „Aplauz”, „Antena” , „Arabesk”, „Beletango”, „Palestra”…

Organizator je Baletski centar „ Ana Flug”.