Janković: I sa Vučićem o Savamali
Саша Јанковић (Фото Танјуг)
Zaštitnik građana Saša Janković izjavio je da ako bude potrebna i politička volja da bi se sproveo zakon u rešavanju slučaja Hercegovačka kada je 30 ljudi pod fantomkama bagerima bespravno srušilo nekoliko objekata u beogradskoj Savamali, „onda će razgovarati i sa premijerom Aleksandrom Vučićem”.
On je rekao da je nezapamćeni događaj da 30 ljudi pod fantomkama ruši noću u centru Beograda i da se svi prave kao da se ništa nije dogodilo.
Iskreno se nadam da će se sve ipak razrešiti na nivou elementarne pravne države i sprovođenju zakona, ali ukoliko bude potrebna i politička volja da bi se sproveo zakon, onda ću razgovarati i sa predsednikom Vlade, rekao je Janković za Danas i dodao da do sada nije imao prijava građana o tome da se sličan slučaj dogodio i ispod Gazele.
Ono što je za sada izvesno je da će zaštitnik građana u ponedeljak objaviti izveštaj o kontroli koju je sproveo povodom rušenja u Hercegovačkoj. (FoNet)