Danas je počelo leto
21. 06. 2016. 10:46
Фото Анђелко Васиљевић
Za stanovnike severne Zemljine hemisfere danas je počelo leto. Najtoplije godišnje doba počelo je 34 minuta posle ponoći.
Danas je, inače, najduža obdanica i najkraća noć, budući da je sunce izašlo u 4.52 sati, a da će zaći u 20.28 sati, rečeno je za Tanjug u Astronomskom društvu „Ruđer Bošković”.
Obdanica će danas tako trajati 15 sati i 36 minuta. Leto traje do 22. septembra. (Tanjug)