Đilas napustio DS

01. 07. 2016. 12:30

(Фото Танјуг)

Bivši predsednik Demokratske stranke Dragan Đilas iščlanio se iz te stranke, saznaju beogradski mediji..

Đilas nije želeo da objasni razloge zbog kojih je istupio iz stranke koju je vodio od novembra 2012. do maja 2014, a nije ni potvrdio ni demantovao tu informaciju.

Posle poraza Borisa Tadića na predsedničkim izborima 2012. godine i odlaska DS u opoziciju, Đilas je važio za glavnog kandidata za novog vođu stranke.

To je dovelo do višemesečne borbe sa Tadićem, čijim je odustajanjem od mesta predsednika postao jedini izgledni kandidat pred stranačku skupštinu.

Nedugo po stupanju Đilasa na dužnost predsednika DS, stranku je napustio Boris Tadić, sa mesta počasnog predsednika. Tadić je tu odluku obrazložio time što se ne slaže sa pravcem kojim demokrate idu pod novim rukovodstvom, navode beogradski mediji.

Sa Đilasom na čelu DS je na izborima osvojio nešto više od šest odsto glasova, a potom ga je na izborima za predsednika stranke pobedio Bojan Pajtić.

Posle odlaska sa čelne funkcije u DS, Đilas se povukao iz političkog života i nastavio da obavlja funkciju predsednika Košarkaškog saveza Srbije, prenosi Fonet.