Epl će zaraditi tri milijarde dolara od Pokemona

24. 07. 2016. 19:45

(Фото Ројтерс)

 

Američki elektronski gigant Epl mogao bi da inkasira tri milijarde dolara od ludnice koja vlada za igricom Pokemon go. Profit u narednih godinu do dve očekuje se od prodaje novčića „pokekoins” preko Eplove onlajn prodavnice, saopštila je brokerska kuća „Nidem”.

Igricu Pokemon go, kojom je japanska kompanija Nintendo postavila crtane likove u okruženje stvarnog sveta, moguće je „skinuti” besplatno, ali korisnici Eplovog ajfona mogu iskoristiti „pokekoins” za kupovinu dodatnih funkcija, prenosi agencija Frans pres, a kod nas Tanjug

Paket od 100 novčića košta 99 centi, ali njegova cena može ići čak i do 99,99 dolara za paket od 14.500.

Igrica Pokemon go je do 18. jula imala 21 milion aktivnih korisnika u SAD, za manje od dve nedelje od lansiranja.

Igrica je dostupna u 35 zemalja sveta na uređajima koji koriste android operativni sistem.

Korisnici u SAD potroše daleko više vremena na igranje igrica nego na korišćenje Fejsbuka ili Vocapa, prema podacima analitičke kompanije Senzor tauer, koja je takođe saopštila da su se prodavci elektronike susreli sa rastom prodaje punjača za mobilne telefone od lansiranja ove igrice.

Akcije Epla su porasle za pet odsto u tržišnoj vrednosti ili za oko 25 milijardi dolara od lansiranja ove igrice u SAD 6. jula.

Istovremeno, vrednost akcija Nintenda se gotovo duplirala, navodi Rojters.